Усиновлення

Реєстрація в кандидати на усиновлення: як це працює в «Дії»

13 вересня

У порталі "Дія" запрацювала нова послуга, яка дозволяє зареєструватися кандидатом на усиновлення дитини онлайн. Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

"Зараз ми працюємо над цифровізацією сфери усиновлення в Україні. Перший етап – заяву про консультацію щодо усиновлення в Дії – ми успішно пройшли. Тепер робимо наступний крок – цифровізували реєстрацію кандидатом. Раніше ця послуга була доступною тільки офлайн. У Дії цю послугу можна буде отримати просто та зручно, без зайвої бюрократії", – каже глава Мінцифри Михайло Федоров.

Як подати заяву про усиновлення дитини:

1. Зареєструйтеся або авторизуйтеся на порталі Дія.

2. Оберіть послугу у списку.

3. Заповніть базові дані про шлюб та чоловіка/дружину, фактичну адресу проживання та про дитину, яку ви хочете усиновити: стать, вік тощо.

4. Дочекайтеся отримання даних з реєстрів — близько 15 хвилин.

5. Продовжте заповнювати заяву — завантажте потрібні документи, перелік яких визначається за заповненими відомостями та отриманими з реєстрів даними.

6. Підпишіть заяву електронним підписом та надішліть її на опрацювання.

Подати заяву на реєстрацію в кандидати можна за посиланням

Подання заяви триває не більше 30 хвилин, а сама послуга безоплатна. 5 робочих днів служба у справах дітей перевірятиме заяву. Після схвалення заяви співробітник служби обстежить житло, щоб зрозуміти, чи можна в ньому жити дитині. Якщо все добре, то потенційних батьків, які хочуть всиновити дитину, направлять на навчання з метою подальшої реєстрації кандидатами.

Більше новин