Що робити та куди звертатися, якщо в умовах війни права дитини порушують – відповіді на основні запитання
Що робити та куди звертатися, якщо в умовах війни права дитини порушують – відповіді на основні запитання
Важливо! У надзвичайній ситуацій, як під час воєнного стану, дитина не вважається сиротою чи покинутою навіть якщо поруч із нею зараз немає дорослих. Її статус встановлюють державні органи.
Про таку дитину необхідно невідкладно повідомити підрозділ Національної поліції 102 або службу в справах дітей. Якщо ви чи дитина перебуваєте за межами України необхідно терміново повідомити консульську установу України в державі вашого перебування.
Важливо! Відсутність документів, що посвідчують вашу особу, не є перешкодою для звернення до місцевих екстрених служб, неурядових організацій або посольств України в країні, де ви зараз перебуваєте.
У випадку зникнення дитини на тимчасово окупованих територіях, її батькам чи опікунам потрібно звернутися до:
Під прикриттям евакуації окупанти депортують українців на територію Росії. Дітей з їх числа готують до усиновлення в РФ.
Примусова депортація заборонена Женевською конвенцією від 1949 року, зокрема її статтями 4, 49 та 147.
Фізичні порушення
Оральні симптоми
Анальні симптоми
Вагінальні симптоми
Інші симптоми
Зміни в емоційному стані
Когнітивні порушення
Поведінкові симптоми
Самодеструктивна поведінка
Психопатологія
Сексуалізація поведінки
Наявність будь-якого з нижчеперерахованих симптомів може не бути прямим індикатором сексуального насильства. Ці ознаки можуть вказати на необхідність подальшого спостереження, щоб відкинути чи підтвердити сексуальне зловживання стосовно дитини:
Будь-яка форма насилля – це психологічна травма, яка зачіпає всі сфери функціонування дитини (фізіологічну, інтелектуальну, емоційну, особистісну і міжособистісну). Якщо ви дізнались, що дитина стала жертвою сексуального насильства, ваші дії повинні бути наступними: